Podařilo se

Pomohli jsme

Partneři

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER PRO ROK 2015

lagardere 

Partneři

broker

czechtourism

kudyznudy

jednota

jihotrans

campingfrymburk

protime 

Zobrazit partnery

O projektu

ČÍSLO NA BOHA je charitativní projekt, jehož cílem je zajišťovat  finanční pomoc hendikepovaným dětem. Jeho autorem a patronem je herec, TV moderátor a hudebník, Zdeněk Podhůrský. Ke spolupráci si vybral OS Dobrý skutek, které se zabývá pomocí hendikepovaným již devátým rokem prostřednictvím finančních sbírek. Stejně jako na stránkách OS Dobrý skutek, tak i na stránkách www.cislonaboha.cz vždy naleznete konkrétní aktuální dětský případ. Každý, kdo se rozhodne postiženému dítěti pomoci, má naprostou kontrolu, kam jeho příspěvek jde, protože finance jsou pod variabilními symboly dětí a se jmény dárců na transparentním účtu kdykoli ke kontrole. Stejně tak na webových stránkách na aktualizované tabulce dárců. Pomoc je tímto způsobem zcela transparentní!  Číslo na Boha má za cíl kontinuálně podporovat sociální oblast, kde státní podpora evidentně selhává a kde jsou zoufalí rodiče a bezmocné děti odkázány na pomoc druhých. Projekt hledá ke spolupráci ekonomicky silné partnery, firmy a destinace.

Ke vzniku projektu dala podnět  písnička Zdeňka Podhůrského s názvem „Číslo na Boha“ . Vznikl koncept,  spojujícího hudební a kulturní oblast s podporou postižených dětí. Základní myšlenkou bylo natočit videoklip s maximální vizualizací reálného telefonního čísla na Boha, o kterém píseň je. Zavoláním na  číslo a ponecháním  vzkazu či dotazu fiktivnímu Bohu dárce přispěl  na dětské charitativní případy OS Dobrý skutek.

Na tomto principu se celý projekt Číslo na Boha  odstartoval a rok byla telefonní linka v provozu. Avšak díky naprostému nezájmu a nevěřícnosti rádií v této republice a jejich komerčnímu založení,  se kampaň tímto způsobem nezdařila, jak bychom si přáli. Oproti tomu aktivity Zdeňka Podhůrského a jeho neustálé nasazení v hledání pomoci a partnerů přineslo své ovoce a o projektu se dovídá stále více a více dárců ochotných pomáhat přímým darem nebo koupí charitativních vín Vinařství Mádl. ZA TO JIM VŠEM VELMI DĚKUJEME!

Zdeněk Podhůrský s občanským sdružením Dobrý skutek spolupracuje již dlouhodobě a jeho volba zaměřit pomoc na hendikepované děti není tedy náhodná. Projekt autor připravoval celých 19 měsíců ,ten za tu dobu nabyl dlouhodobého charakteru. Byl odstartován 30.11. 2012   v klubu Hard Rock Cafe křtem dvou souvisejících videoklipů za přítomnosti médií a známých osobností . Videoklipy  mají za úkol zaujmout a přivést posluchače a diváky na tyto stránky k problematice světa postižených dětí.

Na rok 2014 připravuje Zdeněk Podhůrský společně s Adventure agency, RURagency a Ludvikproduction několik velkých projektů, opět spojených s pomocí postiženým dětem.Sledujete naše stránky

Jak mohu přispět?

Koupí těchto věcí
DVD Underhill 100,-
víno Slaný déšť 155,-
Příspěvkem na účet
číslo účtu 2093558036/5500

Kulturní projekt Číslo na Boha v roce 2014 pomohl částkou 545 860 Kč

Skloubit kulturu s charitou se podařilo Zdeňkovi Podhůrskému v kulturním projektu Číslo na Boha.  Projekt, jehož cílem je finanční pomoc hendikepovaným dětem, odstartoval slavnostním křtem klipů a CD v prosinci 2012. Během roku 2013 i 2014 proběhla řada akcí, jejichž výtěžek (část ze vstupného) byl vždy věnován konkrétním klientům Dobrého skutku. V roce 2014 šlo o Frymburkfest Lipno, tour s Leonou Machálkovou, dva koncerty  Vivaldianna či vyhlašování cen Český Goodwill.

První klienti, kterým projekt pomohl ke speciální rehabilitaci v centru ADELI byli Julinka a Jiřík, dvojčata postižená DMO. Následovala další dvojčata, pak dalších jedenáct dětí. K dnešnímu dni projekt pomohl patnácti dětem a jejich rodinám částkou 784 343 Kč následovně:

2013

jméno účel částka
Dvojčata Sýkorovi Rehabilitace v centru ADELI 128 900
Dvojčata Benešovi Rehabilitace v centru ADELI 109 583
Celkem   238 483

 

2014

jméno účel částka
Štiller Lukáš rehabilitace Klim-therapy 90 590
Tereza Konjatová rehabilitace Klim-therapy 49 240
Jakubík Jan zdravotní kočárek (Benecykl Senior) 40 000
Košek David zdravotní kočárek Stingray 60 000
Zatloukalová Ivana rehabilitace Klim-therapy 49 240
Tůma Honza tříkolka Loped a rehabilitace v Jánských lázních 60 230
Broulíková Eliška fyzioterapie, aquaterapie 55 000
Oupěchová Jana rehabilitace Klim-therapy 46 060
Vorlíček Jiří osobní asistence 48 000
Soudný Jiří speciální autosedačka 25 000
Hudcová Terezka rehabilitace v lázních Teplice (15 lekcí) 22 500
Celkem   545 860

 

 

Chceme i touto cestou poděkovat za neuvěřitelné úsilí Zdeňkovi Podhůrskému, jeho organizačnímu týmu, všem účinkujícím i hostům, bez kterých by k těmto úžasným věcem nedošlo.   
Na dobré skutky spojené s kulturou se těšíme i v roce 2015!

Seznam proběhlých i chystaných akcí naleznete vždy na stránkách projektu: www.cislonaboha.cz

Vážení dárci, děkujeme všem, kdo využil možnosti přispět voláním na naši „linku na Boha“. Toto číslo je po roční činnosti ukončeno.

Číslo dárcovského účtu

2093558036/5500 TOTO JE ČÍSLO TRANSPARENTNÍHO ÚČTU NA KTERÝ MŮŽETE POSLAT VÁŠ PŘÍSPĚVĚK NA NAŠE DĚTI ..VE ZPRÁVĚ PRO PŘÍJEMCE NAPIŠTE ČÍSLO NA BOHA A VARIABILNÍ SYMBOL 3404, DĚKUJEME

Sociální sítě

AKCE V ROCE 2015

frymburk2015-265

AKCE SPOJENÉ S NAŠÍ CHARITOU v roce 2013

Během roku 2013 se podařilo uskutečnit ve prospěch našich dětských klientů tyto akce

Šanson ještě žije
sanson

Mlsání s hvězdami
foto 6 a

Mám ji v patách – tři večerní pořady v galerii Čakovického zámku
mamjivpatach

Káva o páté - dvě posezení se seniory v Čakovickém zámku
kavaopate

Český Goodwill www.ceskygoodwill.cz - projekt na podporu podnikatelského prostředí
ceskygoodwill

Víno a umění – projekt spojující umění a vinnou kulturu
vinoaumeni

Číslo na Boha online

Slaný déšť online

Media

Regina čr
prásk
sedmička
sedmička
super.cz
super.cz
týden
iDnes – MB a klip