Podařilo se

Pomohli jsme

Partneři

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER PRO ROK 2015

lagardere 

Partneři

broker

czechtourism

kudyznudy

jednota

jihotrans

campingfrymburk

protime 

Zobrazit partnery

Poděkování Oupěchovi

Dobrý den,dovolte abych vyjádřila poděkování Vám a panu Podhůrskému a jeho týmu za finační příspěvek na klim-therapy. Dcera Janička po třech dnech cvičení se podařilo najet na aktivní tempo, začala krásně spolupracovat,podařilo se výrazně rozvolnit abduktory a zádové svaly.Podařilo se jí lépe nakračovat.Začala lépe zvládat chůzi o trojbotkách (berličkách). Janička je velká bojovnice a opět udělala pokrok ve svém životě a já jsem štastná maminka a díky Vám že jsem sní mohla absolovat klim therapy. Moc děkujem.

PS.zasílám fotky klim therapy jak dcerka Janička cvičila.

Fotografie zde:

http://www.dobryskutek.cz/z-nasi-posty/podekovani-jana-oupechova-5562

Terezka

6-letáTerezka prodělala dětskou mozkovou obrnu, léčí se s epilepsií, je po operaci rozštěpu horního patra. Je nechodící, nemluvící. K podpoře chůze získala vhodnou ortézu hrazenou zdravotní pojišťovnou. Nyní potřebuje rehabilitační program, který by jí pomohl se na chůzi s ortézou připravit. Program, zaměřený na korekci chůze pojišťovna nehradí. Na rehabilitaci v rozsahu 15ti lekcí v Lázních Teplice Terezka potřebuje 22.500,- Kč.

terezka

Tomáš Berka

tomas-berka-m

Dobrý den, jmenuji se Radka Berková a chtěla bych Vás požádat o pomoc pro syna Tomáše. Nejdříve mi však dovolte představit mou rodinu a naši životní situaci. Jsme čtyřčlenná rodina žijící v bytě v Ostravě. Starší dceři Denisce je 8 let a je zdravá. O dva roky mladší Tomášek se narodil jako zdravé miminko. 

Bylo to nádherných a bezstarostných 9 měsíců. Pak se však začal oproti svým vrstevníkům opožďovat a růst hlavičky se zpomaloval.

Naše největší obavy se bohužel naplnily. Tomášek už nepatří mezi zdravé děti a byla to ta nejhorší zpráva, kterou lékař může rodičům sdělit. Začal kolotoč vyšetření po nemocnicích. Zjistili, že má MIKROCEFALII (tj. těžká vývojová porucha projevující se předčasným ukončením růstu mozku a obvykle i celé hlavy). Je příznakem řady dalších závažných onemocnění. U Tomáška se mimo jiné jedná o spastickou diparézu (postižení dolních končetin), poruchu zraku a zpomalení psychomotorického vývoje. Tomáškovi je 6 let a po mentální stránce odpovídá ročnímu až dvou letému dítěti. Tomík se ale moc snaží a za každý krůček vpřed, jsme moc rádi. Je to naše sluníčko a velký bojovníček.

 

V deseti měsících Tomík pořád jen ležel, dokázal se pouze přetočit na bříško. Začali jsme intenzivně cvičit! Několikrát denně jsme cvičili Bobathovu metodu. Každodenní rehabilitace dokázala, že si Tomášek v 6 letech umí sám sednout, lézt po čtyřech, u opěry se postaví a dokáže udělat pár krůčků. Sám ale bohužel nechodí. Doma se pohybuje jen lezením po čtyřech. Tomík už dost váží, stále ho nosíme, ale cítíme, že to nebude dlouho trvat a už to nepůjde. Přitom šance aby chodil tu stále je. Musíme zlepšit rovnováhu a posílit svalstvo na nohách.

Proto bychom Vás chtěli požádat o příspěvek na léčbu KLIM-THERAPY. Touto léčbou bychom chtěli docílit, aby se synovi spravila rovnováha a možná by se i sám rozchodil. Léčba má i další účinky, které by Tomáškovi mohly pomoci, jako je růst svalstva, normalizace svalového tonu, podpora motoriky, aj. Absolvovali jsme konzultaci s panem primářem a ten nám léčbu pro Tomíka doporučil. Bohužel však tuto léčbu u nás pojišťovny nehradí a částka je vysoká: 46 060,- Kč. 

Tomík navštěvuje rehabilitační stacionář, kde má veškerou péči: rehabilitaci, logopedii, klinického psychologa a paní učitelku, která ho učí poznávat věci denní potřeby. Je to nejlepší zařízení, které v okolí máme, a jsme velmi rádi, že se tam syn dostal. Toto zařízení však musíme platit, stejně tak pomůcky, které potřebuje k životu, jsou hodně finančně náročné. Naše finanční situace je taková, že nejsme schopni na všechno našetřit.

Budeme moc vděčni, pokud nám pomůžete a samozřejmě předem velmi děkujeme. Zároveň všem přejeme hodně zdraví, protože to je ten nejvzácnější dar, který v životě máme!

 

S pozdravem rodiče Radka a Martin Berkovi.

Tour 2014 - děti

billboard-deti-455

lukas-stiller455

jan-jakubik455

jirka-soudny455

davidek-kosek455

ivanka-zatloukalova455

honzik-a-michaela-tumovi455

eliska-broulikova455

janicka-oupechova455

Filip Mitrega

filipmitrega

Filípek se narodil v roce 2004. Ve čtyřech měsících života mu byla zjištěna úplná hluchota se zbytkovým sluchem na levé straně při l20 decibelech. V devíti měsících dostal Filípek sluchadla. Mimo hluchoty nám byla sdělena diagnóza ADHD (vývojová porucha, která se u dětí projevuje neschopností udržet pozornost, zvýšenou aktivitou, impulzivitou nebo opozičním chováním). Ve čtyřech letech  mu byl voperován kochleární implantát. S ním se mu hned změnil život k lepšímu. Filípek začínal vnímat zvuky, naučil se reagovat na mé volání. 
V první třídě specializované základní školy vyplouvaly další potíže, které přetrvávají dosud. Po problematice se čtením a porozuměním textu byla zjištěna jazyková dysfázie.  A  přibyla  ještě další diagnóza-atypický autismus. Závěr lékařů  tedy zní: úplná hluchota, ADHD, jazyková dysfázie, atypický autismus a tím pádem i vývojová dysfázie. Pokud se Filípkovi nepodaří naučit slova a  chápat jejich význam,  bude jeho inteligence postupem času snížena na hranici retardace.

Proto Filípek potřebuje kvalitní zvukový procesor. Ten současný je velmi poruchový.
Minimální cena opravy je deset tisíc, a  je-li oprava nutná třikrát do roka, pak to pro mě jako matku samoživitelku je finančně velmi  zatěžující. A nejen pro mne, ale i Filípek z neustálých poruch  zvukového procesoru ztrácí  chuť spolupracovat.

Proto vás prosím o pomoc, abych synovi mohla zakoupit nový zvukový procesor, kvalitnější ve zvuku a přínosu dat, ale  také nárazu a vodě odolný, což je pro nás velmi důležité. Filípek se při sportování hodně potí a to nynější procesor ovlivňuje i přesto, že jej každý den ukládáme do sušičky. Věříme, že s kvalitnějším přínosem zvuku bude naše práce s  nácvikem slov a porozuměním jejich významu  úspěšná.

Pořizovací cena základní řady zvukového procesoru  je 274 792 Kč a  další příslušenství je v hodnotě 49 400 Kč.  Proto prosím  o pomoc, aby Filípkovi mohl být zakoupen nový zvukový procesor Nukleus 5.

Děkuji za sebe i syna Filípka.
Kateřina Mitregová

Dobrým skutkem pro Filípka je finanční dar 100 000 Kč na částečnou úhradu zvukového procesoru CP180 od dodavatele Aima s.r.o. Praha.  

DĚKUJE POJIŠŤOVNĚ VZP, PANÍ HALINĚ TRSKOVÉ A STANDOVI MÁDLOVI - VINAŘSTVÍ MÁDL ZA JEJICH DAR!

foto 2 filip mitrega m

Jak mohu přispět?

Koupí těchto věcí
DVD Underhill 100,-
víno Slaný déšť 155,-
Příspěvkem na účet
číslo účtu 2093558036/5500

Kulturní projekt Číslo na Boha v roce 2014 pomohl částkou 545 860 Kč

Skloubit kulturu s charitou se podařilo Zdeňkovi Podhůrskému v kulturním projektu Číslo na Boha.  Projekt, jehož cílem je finanční pomoc hendikepovaným dětem, odstartoval slavnostním křtem klipů a CD v prosinci 2012. Během roku 2013 i 2014 proběhla řada akcí, jejichž výtěžek (část ze vstupného) byl vždy věnován konkrétním klientům Dobrého skutku. V roce 2014 šlo o Frymburkfest Lipno, tour s Leonou Machálkovou, dva koncerty  Vivaldianna či vyhlašování cen Český Goodwill.

První klienti, kterým projekt pomohl ke speciální rehabilitaci v centru ADELI byli Julinka a Jiřík, dvojčata postižená DMO. Následovala další dvojčata, pak dalších jedenáct dětí. K dnešnímu dni projekt pomohl patnácti dětem a jejich rodinám částkou 784 343 Kč následovně:

2013

jméno účel částka
Dvojčata Sýkorovi Rehabilitace v centru ADELI 128 900
Dvojčata Benešovi Rehabilitace v centru ADELI 109 583
Celkem   238 483

 

2014

jméno účel částka
Štiller Lukáš rehabilitace Klim-therapy 90 590
Tereza Konjatová rehabilitace Klim-therapy 49 240
Jakubík Jan zdravotní kočárek (Benecykl Senior) 40 000
Košek David zdravotní kočárek Stingray 60 000
Zatloukalová Ivana rehabilitace Klim-therapy 49 240
Tůma Honza tříkolka Loped a rehabilitace v Jánských lázních 60 230
Broulíková Eliška fyzioterapie, aquaterapie 55 000
Oupěchová Jana rehabilitace Klim-therapy 46 060
Vorlíček Jiří osobní asistence 48 000
Soudný Jiří speciální autosedačka 25 000
Hudcová Terezka rehabilitace v lázních Teplice (15 lekcí) 22 500
Celkem   545 860

 

 

Chceme i touto cestou poděkovat za neuvěřitelné úsilí Zdeňkovi Podhůrskému, jeho organizačnímu týmu, všem účinkujícím i hostům, bez kterých by k těmto úžasným věcem nedošlo.   
Na dobré skutky spojené s kulturou se těšíme i v roce 2015!

Seznam proběhlých i chystaných akcí naleznete vždy na stránkách projektu: www.cislonaboha.cz

Vážení dárci, děkujeme všem, kdo využil možnosti přispět voláním na naši „linku na Boha“. Toto číslo je po roční činnosti ukončeno.

Číslo dárcovského účtu

2093558036/5500 TOTO JE ČÍSLO TRANSPARENTNÍHO ÚČTU NA KTERÝ MŮŽETE POSLAT VÁŠ PŘÍSPĚVĚK NA NAŠE DĚTI ..VE ZPRÁVĚ PRO PŘÍJEMCE NAPIŠTE ČÍSLO NA BOHA A VARIABILNÍ SYMBOL 3404, DĚKUJEME

Sociální sítě

AKCE V ROCE 2015

frymburk2015-265

AKCE SPOJENÉ S NAŠÍ CHARITOU v roce 2013

Během roku 2013 se podařilo uskutečnit ve prospěch našich dětských klientů tyto akce

Šanson ještě žije
sanson

Mlsání s hvězdami
foto 6 a

Mám ji v patách – tři večerní pořady v galerii Čakovického zámku
mamjivpatach

Káva o páté - dvě posezení se seniory v Čakovickém zámku
kavaopate

Český Goodwill www.ceskygoodwill.cz - projekt na podporu podnikatelského prostředí
ceskygoodwill

Víno a umění – projekt spojující umění a vinnou kulturu
vinoaumeni

Číslo na Boha online

Slaný déšť online

Media

Regina čr
prásk
sedmička
sedmička
super.cz
super.cz
týden
iDnes – MB a klip