Podařilo se

Pomohli jsme

Partneři

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER PRO ROK 2015

lagardere 

Partneři

broker

czechtourism

kudyznudy

jednota

jihotrans

campingfrymburk

protime 

Zobrazit partnery

Jakub a Matěj Benešovi

Představujeme možnost finanční pomoci na speciální léčebný program v centru ADELI pro pětiletá dvojčata s degenerativním postižením nervové soustavy.

jakub-matej 1

Jakub a Matěj jsou pětiletá dvojčata s degenerativním postižením nervové soustavy. Narodila se v roce 2008 o pár dní dříve (ve 37+5 týdnu těhotenství), když se při pravidelné kontrole zjistilo, že jedno z dvojčátek nemá přísun živin. Matýsek se narodil jako první s porodní váhou 2,7 kg, druhý Jakoubek měl 2,5 kg a musel být oživován. Problém s výživou tím neskončil. Matýsek se zvládnul přisát, ale moc toho nevypil a Kubíček se nepřisál vůbec. Kluci šli s váhou dolů, maminka je přikrmovala stříkačkou, až se podařilo váhu zvednout a po 11 dni po porodu byli propuštěni domů.

Problémy s  krmením pokračovali i doma, ale kluci díky péči maminky i tak přibývali na váze. Problémy nastaly kolem 5 měsíce. Matýsek najednou neudržel při chování hlavičku. Rodiče si vyžádali návštěvu u neurologa a ten jim sdělil, že je dítě na úrovni 2 měsíčního miminka a doporučil cvičit 4x denně Vojtovu metodu. Jakoubek na tom byl z počátku lépe, ale rodiče s ním cvičili také, a to 3x denně. U Matýska se přidaly problémys jídlem. Odmítal papat lžičkou a měl bolesti při stolici. U obou dětí se zjistila alergie na bílkovinu kravského mléka. Od roku 2008 jezdí rodiče s dětmi 2x ročně celkem na 3 měsíce do Jánských lázních, kde se naučili pomocí orofaciální stimulace obličeje kluky krmit, takže v dnešní době již Kubíček sní i větší kousky,Matýsek jen občas.

 jakub-matej 2

Klukům byly v květnu čtyři roky,přetáčí se z bříška na záda a opačně, nelezou. Hračku si vezmou, přendají si ji z jedné ruky do druhé, snaží se obracet listy v tvrdší knížce, rodiče jim hrají na piáno, písničky se jim líbí. Neustálým cvičením se rodiče snaží rozvíjet jejich motoriku i pomocí iPadu. Výsledky jsou vidět, ale jde to velmi pomalu. Rodina navštívila kliniku metabolických a dědických vad na Praze,Genetiku v Litomyšli, v Brně i v Motolev Praze, zatím nám nebylonic zjištěno nebylo a vše je podle testů v pořádku.

Z dopisu maminky citujeme denní rozvrh rodiny :

„S Matějem cvičíme 4x denně Vojtovu metodu, s Jakubem 3x denně Babothovu metodu. Před každým jídlem děláme masáž obličeje 2x denně si půl hodiny hrajeme, procvičujeme motoriku. Do toho přibývají návštěvy lékařů, fyzioterapeuta, 2x týdně se snažíme jezdit na akupunkturu do Svitav, chodíme s klukama do Ranné péče, jezdíme na hypoterapii do Janova u Litomyšle, každý den odvážíme kluky do školky (přípravky), aby se také dostali více mezi děti, a když je příznivé počasí, vyrazíme na procházku.

Jelikož naše finanční situace není nejlepší a nestačí na zakoupení všeho, co bychom pro kluky potřebovali,snažíme se shánět finanční prostředky všemi možnými cestami. Rozhodli jsme se také

touto cestou oslovit Vás s prosbou o pomoc. Snažíme se sehnat finanční prostředky na

osobní asistenci v domácnosti a na speciální léčebnu Adeli v Piéšťanech, kde jsme díky darům za

poslední dva roky mohli být dvakrát. Kluci si díky této rehabilitaci pomalinku začínají sedat, to je pro nás obrovský krok vpřed!!!

Všeobecná pojišťovna bohužel na tuto léčebnu nepřispívá, ani na asistenci. Z našeho rozpočtu si to dovolit nemůžeme. A léčba v Adeli vyjde pro oba kluky na 6000 Euro (na 14 dní bez ubytování a bez stravy).To už je zcela mimo naše možnosti.

DÍKY VÁM DÁRCŮM SE PODAŘILO DVOJČATŮM ZAJISTIT LÉČBU ADELI, DĚKUJEME!

jakub-matej 3

Jak mohu přispět?

Koupí těchto věcí
DVD Underhill 100,-
víno Slaný déšť 155,-
Příspěvkem na účet
číslo účtu 2093558036/5500

Kulturní projekt Číslo na Boha v roce 2014 pomohl částkou 545 860 Kč

Skloubit kulturu s charitou se podařilo Zdeňkovi Podhůrskému v kulturním projektu Číslo na Boha.  Projekt, jehož cílem je finanční pomoc hendikepovaným dětem, odstartoval slavnostním křtem klipů a CD v prosinci 2012. Během roku 2013 i 2014 proběhla řada akcí, jejichž výtěžek (část ze vstupného) byl vždy věnován konkrétním klientům Dobrého skutku. V roce 2014 šlo o Frymburkfest Lipno, tour s Leonou Machálkovou, dva koncerty  Vivaldianna či vyhlašování cen Český Goodwill.

První klienti, kterým projekt pomohl ke speciální rehabilitaci v centru ADELI byli Julinka a Jiřík, dvojčata postižená DMO. Následovala další dvojčata, pak dalších jedenáct dětí. K dnešnímu dni projekt pomohl patnácti dětem a jejich rodinám částkou 784 343 Kč následovně:

2013

jméno účel částka
Dvojčata Sýkorovi Rehabilitace v centru ADELI 128 900
Dvojčata Benešovi Rehabilitace v centru ADELI 109 583
Celkem   238 483

 

2014

jméno účel částka
Štiller Lukáš rehabilitace Klim-therapy 90 590
Tereza Konjatová rehabilitace Klim-therapy 49 240
Jakubík Jan zdravotní kočárek (Benecykl Senior) 40 000
Košek David zdravotní kočárek Stingray 60 000
Zatloukalová Ivana rehabilitace Klim-therapy 49 240
Tůma Honza tříkolka Loped a rehabilitace v Jánských lázních 60 230
Broulíková Eliška fyzioterapie, aquaterapie 55 000
Oupěchová Jana rehabilitace Klim-therapy 46 060
Vorlíček Jiří osobní asistence 48 000
Soudný Jiří speciální autosedačka 25 000
Hudcová Terezka rehabilitace v lázních Teplice (15 lekcí) 22 500
Celkem   545 860

 

 

Chceme i touto cestou poděkovat za neuvěřitelné úsilí Zdeňkovi Podhůrskému, jeho organizačnímu týmu, všem účinkujícím i hostům, bez kterých by k těmto úžasným věcem nedošlo.   
Na dobré skutky spojené s kulturou se těšíme i v roce 2015!

Seznam proběhlých i chystaných akcí naleznete vždy na stránkách projektu: www.cislonaboha.cz

Vážení dárci, děkujeme všem, kdo využil možnosti přispět voláním na naši „linku na Boha“. Toto číslo je po roční činnosti ukončeno.

Číslo dárcovského účtu

2093558036/5500 TOTO JE ČÍSLO TRANSPARENTNÍHO ÚČTU NA KTERÝ MŮŽETE POSLAT VÁŠ PŘÍSPĚVĚK NA NAŠE DĚTI ..VE ZPRÁVĚ PRO PŘÍJEMCE NAPIŠTE ČÍSLO NA BOHA A VARIABILNÍ SYMBOL 3404, DĚKUJEME

Sociální sítě

AKCE V ROCE 2015

frymburk2015-265

AKCE SPOJENÉ S NAŠÍ CHARITOU v roce 2013

Během roku 2013 se podařilo uskutečnit ve prospěch našich dětských klientů tyto akce

Šanson ještě žije
sanson

Mlsání s hvězdami
foto 6 a

Mám ji v patách – tři večerní pořady v galerii Čakovického zámku
mamjivpatach

Káva o páté - dvě posezení se seniory v Čakovickém zámku
kavaopate

Český Goodwill www.ceskygoodwill.cz - projekt na podporu podnikatelského prostředí
ceskygoodwill

Víno a umění – projekt spojující umění a vinnou kulturu
vinoaumeni

Číslo na Boha online

Slaný déšť online

Media

Regina čr
prásk
sedmička
sedmička
super.cz
super.cz
týden
iDnes – MB a klip